Nie je výnimkou, že ľudia na sociálnych sieťach ostro kritizujú slovenské zdravotníctvo. V žalúdku našincom leží najmä zanedbané vybavenie, nevľúdny personál a v neposlednom rade aj strava. Tá je v porovnaní s vyspelými krajinami EÚ ďaleko pod priemerom a zdá sa, že ani s jej servírovaním si v niektorých nemocniciach ťažkú hlavu nerobia.

 

Vlnu ostrej kritiky si najnovšie vyslúžila fotografia z Univerzitnej nemocnice v Martine. Ak by hejteri privreli oko nad výživovým zložením nevábnej večere pre hospitalizovanú pacientku, zaiste vás prevalcuje forma servírovania nemocničného gastropekla.

Chorá žena tu totiž dostala jablko, dva krajce chleba, šunkový nárez aj maslo – všetko nahádzané dokopy v mikroténovom sáčku. Nečudo, ak by pacientku pri pohľade na tento mix prešla chuť odhryznúť si z jablka páchnúcom po šunke.

Prečítajte si tiež:

Prešľap nitrianskej nemocnice si podal aj internet: Tie vtipy musíš vidieť!

Vysvetlenie chuťového prešľapu je vraj jednoduché – kuchyňa mala počas sviatku voľno a teda by ani nemal kto umývať taniere po večeri. Ako si ale pacienti namazali maslo na chlieb, zostane asi záhadou.

Fotografiu večere z martinskej nemocnice si môžete pozrieť –TU–

Zdroj: refresher.sk | Foto: Facebook