Nemocnice volajú o pomoc! Nízke stavy nenakazených zamestnancov, pribúdajúce ťažké prípady na koronavírus, zaplnené nemocničné lôžka a odkladanie plánovaných operácií. Situácia je vážna.

Pre nebezpečne nekontrolovateľné šírenie pandémie koronavírusu sa na Slovensku plnia nemocnice chorými pacientami, je ich vyše už 2200. Najhoršie na tom okrem obáv zdravotníkov o zvládnutí ďalších ťažkých dní je to, že viaceré nemocnice museli zastaviť všetky plánované operácie, ktoré sa netýkajú Covidu-19.

Urobila tak aj nemocnica v Brezne, ktorá do konca roka rozhodla o stopnutí plánovaných operácii, okrem tých, ktoré sa dajú vykonávať v lokálnej anestézii. Dôvodom sú najmä pozitívne nakazení zamestnanci nemocnice.

Podobne sú na tom aj psychiatrická nemocnica v Kremnici, ktorá nakazených pacientov musela previezť do tej banskobystrickej. Taktiež sú na tom tragicky v nemocnici v Trnave či Piešťanoch, kde aj z tých málo zdravotníkov stále ubúda a operácie sa nekonajú. Všetci prosia o jediné, pomoc od štátu.

Zdroj: TV Noviny Makríza | Foto: Facebook/MinisterstvoZdravotnictvaSR