Monika Beňová, ktorá je momentálne na materskej dovolenke, sleduje z domu politické dianie ako aj hlavné novinky. Europoslankyňu nahnevalo viacero vecí, najmä rozhodnutie Jána Mikasa a taktiež si kladie dôležitú otázku.

„Mám otázku, ale vlastne neviem, komu konkrétne ju adresovať,“ začala sa rozhorčená mama dvojmesačnej dcéry rozčuľovať nad aktuálnou situáciou na Slovensku. Nechápe totižto, kto vypísal zoznam prvých zaočkovaných ľudí na Covid-19 u nás. „Chápem pani prezidentku a členov vlády, ale poslancov a poslankyne Národnej rady a Európskeho parlamentu absolútne nie,“ vysvetlila politička Beňová.

„Ja mám malé bábo a zaujímalo by ma, prečo je dôležitejšie zaočkovať Juraja Šeligu, alebo kolegyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú, ako mňa? Alebo ostatných, ktorí majú záujem?“ pýta sa otvorene aj keď sa odpovede asi nedočká. To ale nebolo všetko.

Vláda, deň pred ukončením núdzového stavu v krajine, zvolala mimoriadne zasadnutie, na ktorom sa mohli zúčastniť aj pozitívne testovaní politici. Povolila im to vyhláška hlavného hygienika Jána Mikasa, na ktorého Monika Beňová má svoj názor. „Mikas si uvedomuje, že svojim pochybným rozhodnutím poslať infikovaných poslancov do budovy Národnej rady ohrozuje aj zamestnankyne a zamestnancov parlamentu a tým ich základné práva? Nemohli sa už za tých dlhých 10 mesiacov aspoň pokúsiť hlasovať online? Keď to už tak nevyhnutne potrebovali odhlasovať?“ dodala na záver politička, ktorej očividne praskli nervy.

Zdroj: Facebook/monikabenovaep