Obmedzenie nákupných hodín dôchodcov vyvolalo veľkú, doslova obrovskú vlnu nespokojnosti. Ozvali sa tisícky tých, ktorí stále pracujú a nestíhajú si v danom čase nakúpiť. Navyše ich vystrašil vyslovený ZÁKAZ, nie len odporúčanie. 

Hlavný hygienik pán Mikas vydal ZÁKAZ nakupovania dôchodcov v iných časoch ako okrem hodín od 9:00 do 11:00. Prevádzky ich navyše nemohli ani obslúžiť a jediné miesto, kde by si mohli potraviny nakúpiť, bola benzínová pumpa.

ZMENA

Prevádzky budú po novom môcť obsluhovať seniorov aj mimo tohto vyhradeného času, hlavný hygienik to nakoniec celé prehodnodnotil, možno aj po dnešnom vystúpení bývalého premiéra a zástupkyne slovenských dôchodcov.

„Dôrazne ale vyzývame seniorov, aby využívali vyhradený nákupný čas vždy, keď je to možné, a mimo tohto času, ak to nie je nevyhnutné, obchody nenavštevovali, respektíve aby požiadali o nákup príbuzných, známych, susedov alebo aby využili v danej oblasti ponúkané služby samospráv,“ uvádza Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

„Seniori sa pred 9.00 h napríklad pri ceste na nákup alebo v obchodoch stretávajú s ľuďmi idúcimi do práce. Pokiaľ ide o skrátenie nákupného času do 11.00 h v pracovných dňoch a zrušenie vyhradeného času v sobotu, reflektovalo sa aj na potreby z praxe, aby v ostatných nákupných hodinách nedochádzalo k neprimeranej koncentrácii osôb pod 65 rokov. Najmä v rámci obedných prestávok počas pracovných dní,“ obhajuje vtedajšie rozhodnutie hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Pozrite si kritiku obmedzení pre dôchodcov, po ktorých hlavný hygienik prehodnotil zákaz:

Foto: depositpohotos.com | Zdroj: TK, cas.sk | Video: TA3