Svetom otriasla smrteľná nehoda. Počas nedeľňajšej 7. etapy Rallye Dakar zahynul portugalsky motocyklista. Tragická nehoda sa udiala po 276 kilometrov trasy Rijádu do Wadi Al-Dawasiru.

Organizátorom bola nehoda nahlásená o 10:08 miestneho času a letecké záchranárske zložky ho našli po 8 minutách bez akýchkoľvek známok života. Aj keď sa záchranárom podarilo športovca resuscitovať, po prevoze do nemocnice, žiaľ, prehral svoj boj.

40-ročný Portugalčan sa zúčastnil na Ralley Dakar už po 13. krát. Medzi jeho najväčšie úspechy nepochybne patrí 2. miesto z roku 2015. V tomto ročníku sa po 6. etape držal na 46. priečke.

Motocyklista Goncalves zažil vážnu nehodu už v decembri, pri ktorej si natrhol slezinu. Pred tohtoročným Dakarom sa pretekár vyjadril: “To, že tu môžem byť, je pre mňa víťazstvo.” V mnohých srdciach ostane večným víťazom už navždy!

“Kamarát, keď sme sa predvčerom lúčili a priali si šťastie, netušil som, že sa už nikdy neuvidíme. Robil si však to, čo ťa napĺňalo, robilo šťastným a spokojným. Nikdy na teba nezabudnem, kamarát,” vyjadril sa Ivan Jakeš na Instagrame 🙁