Polícia na medzinárodnom letisku v Chicagu zadržala ženu, ktorá od roku 2002 cestovala bez letenky. Podarilo sa jej to 20 až 30krát, vďaka tomu, že sa nepozorovane dostala na palubu lietadla a odletela bez vstupenky. Informovala o tom agentúra DPA.

Marilyn Hartmanová je už známa pod prezývkou „sériová čierna pasažierka“, ktorej sa podarilo takto cestovať aj mimo USA. Avšak na letisku ju zadržali ešte pred začiatkom bezpečnostnej kontroly, nakoľko tam mala zakázaný vstup. Deň pred jej zadržaním s ňou miestna televízia WBBM zverejnila rozhovor, kde 69-ročná Marilyn opísala svoje lety.

Prezradila, že jej prvý let načierno bol z Chicaga do Kodane v roku 2002 a v tom roku sa jej podarilo navštíviť aj Paríž. Jej tajomstvo spočíva v hereckom výkone. Vedela sa pripojiť k niekomu, čo vyzeralo, že cestujú spolu alebo povedala, že s niekým cestuje, také jednoduché.

Práve táto situácia poukazuje na to, že kontrola na letisku je slabá. Vďaka výhovorke sa tak žene podarilo precestovať veľa štátov USA. Netajila sa a prezradila, že jej najúspešnejší let bol do Londýna a ušetrila tak 3400 dolárov na letenke.

Zdroj: chicago.cbslocal.comFoto: pixabay.com