Obrovská radosť! Oddelenie JIS v Milánskej nemocnici, kde boli hospitalizované stovky pacientov s vážnou nákazou koronavírusu, ostalo po dvoch mesiacoch prázdne. Snáď už svitá na lepšie časy a zdravotníci majú konečne dôvod pre radosť!

Taliansko sa za krátky čas stalo najkritickejšou krajinou nákazy koronavírusom. Počet nakazených a úmrtí sa denne rátalo na stovky až tisíce, no zdá sa, že krajina sa z najhoršieho pomaly, ale iste dostáva vonku. V jednej z milánskych nemocníc dokonca uzatvorili oddelenie JIS, na ktorom boli hospitalizovaní pacienti s ťažkou formou nákazy koronavírusu.

„Je to malý, ale veľmi dôležitý krok,“ uviedla milánska nemocnica na sociálnej sieti a aj keď ešte nie sú z najhoršie úplne vonku ohlásila prvé dobré správy. „Máme však prvé dobré správy. Pokles nových pozitívnych pacientov za posledné dni nám umožnil uzavrieť jednu z piatich intenzívnych terapií, ktoré sme museli mať počas dvoch mesiacov otvorené.“ dodáva.

27 lôžok ostalo nateraz prázdnych a prístroje používané v boji proti pandémii su odstavené, z čoho majú všetci doktori, zdravotné sestry, či operátori obrovskú radosť. „Je radosťou tých, ktorí za posledných päťdesiat dní na tomto oddelení pracovali s veľkou odhodlanosťou, profesionalitou, zodpovednosťou a citlivosťou.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: dobrenoviny.sk | Video: YouTube Foto: depositphotos.com