Keď prednedávnom manžel Zuzany Plačkovej René Strausz donútil pilota súkromného lietadla sa vyzliecť z uniformy, aby sa do nej mohol obliecť a urobiť si fotografiu v kokpite, mnohí ľudia len krútili hlavami. Nebolo to ale nič v porovnaní s tým, čo sú pre internetovú slávu ochotní urobiť niektorí YouTuberi (influenceri, Tik-Tok-eri…). Obrázky v článku sú len malou ukážkou, ako dokáže zúfalá snaha o pozornosť pomútiť niektorým ľuďom rozum. 

Prekračovanie ochranných bariér, aby sa mohli vyvaliť do vzácnych rastlín či s*xuálne obťažovanie neznámych ľudí na ulici kvôli lajkom – to je už v dnešnom presýtenom svete akási smutná klasika. Internetové „celebritky“ preto musia vymýšľať čoraz kreatívnejšie spôsoby, ako zaujať.

Kvôli citlivosti obrázkov sme do článku nezaradili napríklad dievča, ktoré sa na pohrebe odfotilo so svojou mŕtvou matkou a fotku zverejnilo, turistov, čo vytiahli z vody malého delfína a fotili si s ním selfíčka tak dlho, až kým neskonal či zvyšky narodeninového balónu s odkazom „ktokoľvek toto nájde, zaveste to na sociálne siete“, ktorým sa takmer udusilo teliatko na farme.

To isté platí pre fotky detí, ktoré ich matka týrala hladom a slzným sprejom, aby tancovali pre jej videá na YouTube, nemeckého ovčiaka, ktorého jeho majiteľ donútil zjesť chilli papričky, mladíka, čo si natáčal vlog, kým jeho starý otec v pozadí umieral či influencera, ktorý tonami mydla zlikvidoval kompletne celý ekosystém rieky len preto, aby si mohol odfotiť, ako pení.

1. Dôsledok „extrémnej jogy“ – pád, zlomené obe končatiny a ďalšie početné fraktúry.

2. Keď sa potrebuješ pochváliť novou kabelkou, ale odfotiť ju pri mori je príliš „mainstream“…

3. Pre niekoho asi niet väčšej „zábavy“, než hodiť stoličku do rannej špičky.

4. Mysleli sme, že tento „trend“ je dávno prežitý…

5. Keby v chránenom národnom parku neboli trápne graffiti, asi by to nebolo ono!

6. Zrejme chceli pred svojimi kamarátmi na Facebooku vyzerať ako „cool rodičia“.

7. Naozaj to ešte niekomu pripadá vtipné?

8. Keď sa niekto na niečom narobil, aby to bolo krásne, treba to zásadne rýchlo zničiť!

9. Influencer, ktorý v lietadle začal rozhlasovať, že má koronavírus. Svojich 5 minút slávy trhol vďaka núdzovému pristátiu a zatknutiu.

10. „Umelecké“ hádzanie slamiek do potoka…

11. Mladík, ktorý sa rozhodol, že zje spolužiakovi jeho slúchadlá. Skončil na operačnom stole.

12. ASMR je technika, ktorá má človeku pomôcť uvoľniť sa. Želané príjemné zvuky sa obvykle vytvárajú napr. pomocou štetca škrabkajúceho po mikrofóne. Táto YouTuberka na to však ide inak – prežúva deodoranty, kamene či sklo.

13. Nie je nič lepšie ako rodič, čo oholí svoje dieťa kvôli internetovému „vtipu“.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj/Foto: Boredpanda.com