Najlepšie sa humor robí z najťažších tém, ak sa v nejakej komédií nachádza záporná postava, môžeme si byť takmer istí, že z príbehu odíde nejakým humorným spôsobom. Kanál Showbiz CZ vytvoril na túto tému úžasné video, ktoré proste musíte vidieť!

 

Výber najlepších smrtí filmových charakterov je určite ťažký, zvážiť museli niekoľko stoviek komédií, paródií, či aj vážnych filmov, v ktorých sa raz za čas objaví vtipný moment. Napriek tomu si však trúfli vybrať pre vás 5 tých najlepších.

Legendárny Indiana Jones, pred ktorým protivník snáď večnosť šermuje mečom, len aby vyzeral čo najhrôzostrašnejšie, na takéto divadielka teda vôbec nemá náladu. Vo filme Dobyvatelia stratenej archy, kde sa táto scéna odohráva, mu proste prasknú nervy – namiesto akčného šermovania s mečmi radšej vytiahne zbraň a nepriateľa v momente zastrelí. Prečo takýto druh humoru funguje? Dobrodružné filmy ako je tento sa väčšinou riadia určitým scenárom, a epický boj medzi hlavným hrdinom a jeho nepriateľom je v takomto prípade zaručená vec.

Diváci pri spomínanej scéne, kde protivník vytiahne meč a začne sa predvádzať jednoducho prirodzene očakávajú bitku na nože – rýchle ukončenie celej dramatickej scény pomocou zbrane by ale nikto nepredpokladal. Indiana Jones mihnutím oka ukončí celý boj a ani pri tom nežmurkne a tento moment prekvapenia je presne tým, čo robí scénku tak vtipnou. Prekvapením však je, že takéto vyvrcholenie situácie nebolo vôbec v scenári – Harrison Ford s ním prišiel priamo na mieste!

Podobná scéna, a zároveň aj číslo 4 na tomto zozname je z ikonického filmu Pulp Fiction. Vincent Vega a jeho partner Jules Winnfield práve na zadnom sedadle svojho auta vezú nejakého nešťastníka na stretnutie s mafiánskym šéfom. Všetci sa po ceste zapoja do debaty, Vincent sa so zbraňou v ruke otočí na zadné sedadlo aby sa na niečo spýtal – a v tom momente jeho zbraň zlyhá a zabije mladíka na zadnom sedadle!

Šokujúca nechutnosť tejto situácie, jej nečakanosť, a spôsob, akým na ňu zareagujú dvaja gangstri – to všetko sa zmieša do dokonalého vtipu, ktorý divákov na 100% rozosmeje. Nič iné by sme ani od legendárneho filmu nečakali.

Video:

Video si môžete pozrieť TU!

Zdroj/Foto: youtube.com