História si pamätá mnohých vizionárov, veštcov, prorokov či ďalších ľudí, ktorí za sebou zanechali zvláštne predpovede. Samozrejme, dá sa pochybovať o nich, o ich slovách a veštbách. Predsa len, taká Sybila žila pred viac než dvomi tisíckami rokov, Nostradamus pred približne 500 a takto by sme mohli pokračovať.

Ich knihy, verše, proroctvá mohli byť viackrát pozmenené prekladmi, skeptici poukazujú na to, že to nie sú predpovede, pretože každý si v nich nájde niečo iné a prispôsobí to danej situácii, okolnostiam. Čo však známy „abstinent“ Braňo Mojsej?

Ten v roku 2014 vypustil do sveta hit „Pijeme Fernet cez internet“, ktorý má dodnes už cez milión vzhliadnutí na YouTube. V piesni narážal na to, že ľudia stále viac žijú na sociálnych sieťach a postupne sa menej a menej stretávajú vonku. Až raz „budú piť cez internet“.

A práve na jeho slová prichádza v období ako je toto. Namiesto silvestrovských zábav bude väčšina z nás sedieť v úzkej spoločnosti doma a pripíjať si môžeme poväčšine tak prostredníctvom elektronického prepojenia sa. Proste musíme, samozrejme satiricky, dodať, že Braňo je vizionárom 21. storočia!

Tak priatelia, fanúšikovia naši, na zdravie a na lepší rok 2021!

Foto | Video: YouTube/DoubleRecording