skoda

Automobilový gigant Škoda dal už dopredu verejnosti vedieť, že ich nový počin nebude niesť názov Rapid. Objavili sa teda špekulácie, že by mohlo ísť o použitie starších názvov z dielne Škody, ako Felicia či Favorit. Nástupca Rapidu však bude niesť úplne nový názov, ktorého pomenovanie má pôvod v latinskej verzii slova „rebrík“ a toto je dôvod!

 

Finálne pomenovanie novinky z dielne Škody ozaj prekvapilo. Nový päťdverový hatchback nižšej strednej triedy ponesie názov Scala. Nový model Škody by tak mal úplne pretrhnúť náväznosť na minulosť značky. Slovo „scala“ v latinčine označuje práve rebrík, alebo schodisko a má symbolizovať veľký posun Škody smerom nahor.

„Ide o model, ktorý stanoví vo svojej triede nové štandardy v oblasti technológií, bezpečnosti a dizajnu. Sme presvedčení o tom, že Scala má najlepšie šance, aby pre našu značku nanovo definovala segment nižšej strednej triedy,“ uviedol to Bernhard Maier, predseda predstavenstva značky Škoda.

Škoda Scala by mala byť oficiálne predstavená verejnosti ešte tento rok. Zatiaľ nedočkaví fanúšikovia môžu obdivovať len siluetu tohoto vozidla. Automobilka však sľubuje zaradenie nových prvkov do interiéru štvorkolesového tátoša, ktoré sa doposiaľ používali skôr u vyššej triedy áut.

Škoda Scala

skoda scala

skoda scala

Škoda Vision RS, základ budúcej Škody Scala

Zdroj: pravda.sk, auto.cz Video: YouTube Foto: Youtube, Facebook