V januári Slovákov pobúrila informácia, že extenistka Dominika Cibulková sa aj s manželom nechala „voviesť do omylu“ a prednostne sa zaočkovať proti koronavírusu. Aby upokojila rozhnevané hlasy volajúce po spravodlivosti, prijala výzvu Ministerstva zdravotníctva a šla pomáhať do prvej línie. Dobrovoľníčkou na testovaní bola dokopy 4 hodiny. O pár týždňov nato odletela s rodinou na Maledivy.

Hoci zrejme Cibulková počítala s tým, že dobrovoľníctvom sa jej „očkovacie pokánie“ skončilo, Ministerstvo ju kontaktovalo opäť, hoci s omnoho menej „stresujúcou“ žiadosťou. Keďže v súčasnosti koluje po internete množstvo poloprávd a klamstiev ohľadom pandémie a očkovania, vláda Cibulkovú poverila šírením overených faktov. Jej informačná kampaň by sa mala zamerať práve na vyvracanie pochybných správ.

Budem si na svojich príbehoch občas zdieľať ich stránku (Instagram Ministerstva zdravotníctva) a myslím si, že pravdivé a celistvé informácie všetkým pomôžu v tejto čudnej dobe,“ vyjadrila sa k plánovanému plneniu svojej misie Cibulková. Dodala, že ak by mal niekto nejaké otázky, verí, že ich môže adresovať priamo Ministerstvu.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj/Foto: Instagram/domicibulkova