Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR spresnil podmienky týkajúce sa prevádzok a hromadných podujatí, tie sa budú môcť organizovať aj nad 6 osôb, avšak pod jednou podmienkou. Vyhláška má platiť od 27. novembra.

Vyzerá to tak, že krok po kroku sa blížime k uvoľňovaniu opatrení. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upravil podmienky pre reštaurácie, bary a hromadné podujatia.

„Vyhláškou sa spresnila definícia exteriérových častí prevádzky, v ktorých je povolené podávanie pokrmov a nápojov. Pod exteriérovou časťou prevádzky sa rozumie priestor s otvoreným vchodom, ktorý je ohraničený krátkodobými či dlhodobými konštrukciami maximálne z troch bočných strán,” informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Hromadné podujatia, ktoré sa do dnes nemohli organizovať s maximálnym počtom 6 osôb tiež čakajú zmeny. Podujatia jednorázovej povahy, ktoré trvajú najviac 48 hodín sa môžu konať aj s vyšším počtom účastníkov, avšak pod jednou podmienkou. „Ich účastníci musia mať v čase začiatku negatívny výsledok RT-PCR testu alebo antigénového testu nie starší ako 12 hodín,” dodal Eliáš.

Pre viac noviniek sleduj náš FACEBOOK >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk/ÚVZ