kuciak kusnirova

V ostatných dňoch je téma odhalenia vraha novinára Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, snáď tou najdiskutovanejšou na Slovensku. Polícia dolapila podozrivých aj možnú objednávateľku vraždy. Toto sú tie najdôležitejšie fakty ohhľadom prípadu Kuciak, ktoré polícia doteraz získala!

 

Z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice sú obvinení zatiaľ štyria ľudia: Tomáš Szabó, Miroslav Marček, Zoltán Andruskó a Alena Zsuzsová. Všetci obvinení sú zatiaľ stíhaní väzobne, o čom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici.

Dôkazy, ktorými disponuje polícia proti obvineným sú podľa generálneho prokurátora veľmi silné. Podľa zistení objednávka ostro sledovanej vraždy stála najmenej 70-tisíc eur. Zoltán Andruskó, ktorý je obvinený ako možný sprostredkovateľ dlhoval Alene Zsuzsovej (možnej objednávateľke) 20-tisíc eur a ďalších 50-tisíc eur bolo vyplatených za vraždu.

Andruskó, ktorý mal vyplácať krvavé peniaze krutým páchateľom, zrejme spolupracuje s políciou. Objednávka brutálnej vraždy vo Veľkej Mači mala byť cielená iba na Jána Kuciaka, Martina Kušnírová bola bohužiaľ len náhodná obeť, pretože vrahovia nezastihli Kuciaka osamote.

Pri policajných raziách v Kolárove zadržali policajti zbrane, tri autá aj mobilný telefón. ten mal byť podľa všetkého použitý aj pri plánovaní vraždy. Polícii údajne pomohlo aj zverejnenie identikitu, nakoľko muž na ňom sa naozaj v čase vraždy pohyboval v okolí miesta činu. K osobe podnikateľa Mariána Kočnera ako k prípadnému objednávateľovi vraždy sa prokuratúra vyjadrovať nechcela.

Video z tlačovej besedy ohľadom vraždy Kuciaka a Kušnírovej

Zdroj: aktuality.sk, topky.sk Video: Facebook Foto: Facebook