Nové opatrenia v koronakríze prinášajú ďalšie uvoľnovanie podmienok z bežného života. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak predstavuje akési moratórium na platenie nájmov. 

To je totiž ešte jediná časť, v ktorej štát podnikateľom aj bežným ľuďom zatiaľ nepomohol. Od 1.apríla do 30.júna tohto roka platí, že nájom nemusíte zaplatiť.

Ten, kto nemôže v tomto čase zaplatiť nájom, môže ho zaplatiť na splátky od júla 2020 do konca roka 2020. Prenajímateľ súčasne po dobu moratória nemôže nájomníka vyhodiť z bytu alebo obchodného priestoru.

„Prenajímateľ nemôže do 31. decembra 2020 jednostranne ukončiť nájom nehnuteľnosti vrátane nájmu bytu alebo nebytového priestoru pre omeškanie nájomcu s platením nájomného vrátane úhrad za plnenia obvykle spojených s nájmom splatného v období od 1. apríla do 30. júna 2020, ak omeškanie nájomcu vzniklo v dôsledku okolností, ktoré majú pôvod v šírení nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19,“ uvádza sa v návrhu, ktorý už schválil parlament.

„My sme teraz vyriešili iba jednu vec. Je to tak, že keď niekto nemôže zaplatiť, tak ho nikto nemôže z bytu alebo priestoru vyhodiť. To je to moratórium, ale od júla do konca roka musí na splátky ten dlžný nájom nejako posplácať. My sme získali tri mesiace času, aby sme presne vedeli vyriešiť spravodlivo podmienky, ako pomôcť aj tým, ktorí prenajímajú,“ vysvetľuje minister Krajniak.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj/Video: YouTube, Facebook