Aj vy ste milovali zábavné príbehy kocúra Toma a myšiaka Jerryho, ktorý vedel divákov svojou neuveriteľnou šikovnosťou snáď občas až naštvať? Tak to pre vás máme skvelú správu – legendárna dvojica, ktorá minulý rok oslávila 80 rokov, sa k nám vracia! Tentokrát však nie v podobe ďalších epizód rozprávky, ale rovno v celovečernom filme.

Animák, na ktorom vyrastali celé generácie detí, však napriek inému formátu zostane v jadre rovnaký – Tom bude Jerryho naháňať a ten sa bude veľmi svojsky a originálnym spôsobom brániť. Novinkou ale je, že prostredie filmu nebude kreslené. Tomovi a Jerrymu totiž majú sekundovať skutoční herci. Dnes už je jasné, že už len ich mená by boli dostatočným ťahákom pre divákov.

O koho ide? Hlavnú ženskú postavu si strihne Chloë Grace Moretz, jedna z momentálne najžiadanejších herečiek sveta. Len 24-ročnú krásku poznáme najmä z filmov Kick-Ass, Zostaň so mnou či z nie príliš obľúbeného remake hororu Carrie. Tešiť sa môžeme aj na Michaela Peñu. Preslávili ho hlavne vedľajšie úlohy v Špinavý trik, Marťan alebo Ostreľovač.

Rozprávky o Tomovi a Jerrym zvykli obsahovať množstvo “nevinného” násilia, ktoré ale dnešné štandardy vnímajú trochu inak. Existujú preto oprávnené obavy, že verejnosť film neprijme veľmi pozitívne. Jeden z hercov, Colin Jost, má však iný názor.

“Ľudia sa vďaka týmto postavičkám zbavia frustrácie,” hovorí o milovaných animovaných zvieratkách. Či to tak naozaj bude, sa ešte len uvidí. V niektorých častiach sveta už film odvysielali, dátum premiéry na Slovensku bol v novembri minulého roka ohlásený na 4. marec 2021, situácia s kinami je však, ako vieme, trochu komplikovaná.

Pre viac kvízov nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook/Cinemax, IMDB.com, Pinterest