Prvý deň lockdownu priniesol najvyššie čísla pozitívnych na ochorenie Covid-19, nemocnice sú pred totálnym kolapsom a viacerí pred tým zatvárajú oči. V prvom rade zrejme politici, ktorí nepočúvali odborníkov a čakali do poslednej chvíle. 

Jasné, nie je najjednoduchšie robiť nepopulárne rozhodnutia, avšak dobrý líder sa nesmie pozerať na popularitu, musí konať rázne, spravodlivo a v správnu chvíľu. Konzílium teraz navrhuje nový covid automat, ten by mal zvýhodňovať iba očkovaných.

Uvedomujú si totiž, že jediným východiskom je zvýšiť zaočkovanosť aspoň o 30%. „Tento cieľ, ktorý je síce dnes ďaleko, ale nie je nedosiahnuteľný,“ uviedli odborníci na tlačovej konferencii.

„Cesta z lockdownu je náročná a nevieme nikomu zaručiť, že za dva týždne sa z lockdownu dostaneme von a budeme žiť ako predtým. V konzíliu veríme, že po tomto lockdowne, ktorý sa týka všetkých, príde uvoľnenie len pre zaočkovaných a prekonaných, ktorí neprispievajú k záťaži zdravotníckeho systému,“ skonštatovali.

Nový covid automat zatiaľ verejnosti nepredstavili, avšak podľa vyjadrení pre médiá favorizuje očkovaných a prekonaných ľudí.

Zdroj/Video: YouTube/HN televízia