A je to tu zase! “Atómová bomba proti COVID-19”, ako nazval dvojkolové celoplošné testovanie, evidentne nezabrala. Denne pribúdajú podobné počty prípadov ako pred testovaním, a tak aj naďalej máme na Slovensku množstvo obmedzení. Áno, tie majú aj v iných štátoch, kde však vo väčšine prípadov, vedia nájsť kompetentní spoločnú reč.

Jednou z najcitlivejších tém v ostatnom čase je aj znovuotvorenie škôl, resp. návrat k prezenčnej forme výučby na 2. stupňoch základných škol, ako aj na stredných a vysokých školách. Keď chcel predstaviť svoj plán na návrat do škôl minister školstva Branislav Gröhling, nemal byť ani kým vypočutý. To sa však netýka premiéra Igora Matoviča, ktorý je podľa jeho slov sklamaný z prístupu ministerstva školstva, ktoré má mať odlišné návrhy. Predseda vlády tak všetko chce vziať do vlastných rúk!

Nemalo by náhodou ministerstvo školstva pracovať samostatne a rozhodovať o svojich záležitostiach samo, resp. konzultovať s odborníkmi zo sektoru zdravotníctva? Zrejme malo, ale to by nebol náš premiér čoraz viac odhodlaný konať na vlastnú päsť a kľudne vyjadrovať slová sklamania zo všetkých, ktorí zdieľajú iný názor.

Z čista-jasna podľa informácií, ktoré priniesla TA3, pripravuje návrat do niekoľko málo škôl. Jednať sa má o akúsi pilotnú formu návratu, a to pre tie školy, ktorých riaditelia sú ochotní pristúpiť na Igorove podmienky. Medzi ne má patriť aj súkromná škola, ktorú navštevujú deti nášho premiéra. Aký to má avšak význam pretestovať všetkých žiakov? To deti či študenti, ktoré odmietajú testy, resp. ich rodičia, ktorých sú aj vďaka arogancií premiéra už milióny, nebudú mať právo navštevovať školy? Nemajú byť práve školáci ako mladí a pomerne zdraví ľudia najmenej ohrozenou skupinou, ktorá je voči COVID-19 viac-menej imúnna, resp. ho prekoná s ľahkými príznakmi?

Ako Igor Matovič dodal, podľa neho nie je čas na výhovorky, ale na činy. Tak prečo nenechá konať ministerstvo školstva a s určitými relevantnými opatreniami neumožní návrat do škôl ale opäť potrebuje testovať? Že by potreboval minúť milióny nepresných antigénových testov a opäť s odhodlaním jemu vlastným rozdeliť či už riaditeľov alebo obyčajných ľudí, rodičov detí na “tolerantných a zodpovedných” a tých ostatných “konšpirátorov, klamárov, nezodpovedných, ficokotlebovských podľudí”? 

Zdroj: TA3.com | Foto: Twitter