Magazín Forbes každoročne zostavuje rebríček najbohatších ľudí sveta, do ktorého zaraďuje všetkých ľudí, ktorých majetok presiahol jednu miliardu dolárov. Robí tak už 34 rokov, pričom počet prírastkov do rebríčka je tento rok najvyšší v histórií – pribudlo doň až 660 boháčov. Celkový rekordný počet miliardárov v súčasnom rebríčku je teda 2755.

Najviac miliardárov zo všetkých má práve USA (724), Čína so 698 boháčmi je na druhom mieste. Slovensko v zozname zastupujú Ivan Chrenko (1753. miesto, podnikateľ a väčšinový vlastník developerskej spoločnosti HB Reavis Group) a Jaroslav Haščák (2217. miesto, skupina Penta).

Na 856. mieste je aj Slovák Andrej Babiš, ktorý je však v rebríčku zaradený ako Čech, keďže pôsobí práve tam. Keďže bol zoznam zostavovaný k 5. marcu, za najbohatšieho Čecha stále považuje Petra Kellnera, ktorý zahynul 27. marca pri nehode na Aljaške.

TOP 5 najbohatších ľudí sveta:

Jeff Bezos (57), Amazon (USA) – 149 mld. eur

Bernard Arnault (72), LVMH (Francúzsko) – 140 mld. eur

Elon Musk (46), Tesla/SpaceX (USA) – 139 mld. eur

Bill Gates (65), Microsoft (USA) – 108 mld. eur

Mark Zuckerberg (36), Facebook (USA) – 96 mld. eur

Celebrity aj dedičky

Do rebríčka sa dostali aj ženy, hoci ich bolo výrazne menej než mužov. Nešlo len o podnikateľky, ale aj o dedičky (napr. Lauren Powell Jobs, vdova po Stevovi Jobsovi, je na 89. mieste) či celebrity. 1168. miesto patrí moderátorke Oprah Winfrey, 2356. zasa momentálne rozvádzajúcej sa hviezdičke Kim Kardashian West. Najmladšou osobou v rebríčku je taktiež žena – len 24-ročná nórska investorka Alexandra Andresen.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: cas.sk, Forbes | Foto: Facebook