Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva určila, že predajne potravín budú môcť od 19.12. predávať iba tovar v rozsahu uspokojenia nevyhnutných životných potrieb. Množstvo ľudí ale stále nevie pochopiť fakt, prečo by si nemohli kúpiť na jednom mieste aj drogériu, ktorej predaj povolený zostáva. 

„Návštevu predajne potravín je možné vykonať iba za účelom nákupu sortimentu predstavujúceho základné životné potreby,“ potvrdila hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) Daša Račková. Vyhlášku zverejnili vo štvrtok podvečer a platiť má od soboty. „Nepredpokladá sa predaj sortimentu, ktorý v zmysle uznesenia vlády nepredstavuje sortiment potrebný k uspokojeniu základných potrieb,“ dodala Račková.

Na sociálnej sieti o chystanom obmedzení informovala aj poslankyňa SaS Jarmila Halgašová. „Obchodné reťazce na volanie malých podnikateľov, ktorí ich vyzvali, aby počas lockdownu nepredávali spotrebný tovar, nezareagovali. No zareagovala vláda po rokovaní Pandemickej komisie a zastala sa malých,“ napísala na svojom Facebooku Jarmila Halgašová, poslankyňa za SaS.

“Toto ktorej múdrej hlave tak vadilo, že si dnes v Bille nekúpim ani papier na pečenie, či sáčok na odpadky? Myslela som si, že opatrenia majú eliminovať riziko koronavírusu. Ak už som v obchode, prečo si nemôžem kúpiť už aj tieto veci? Toto protipandemickú logiku nemá, toto je už nezmyselná šikana,” rozčuľuje sa Slovenka na známej facebookovej stránke.

V komentároch sa k nej pridávajú aj ďalší. “Toto je tak chorý napad ako celá vláda. Keď už môže ísť človek do toho obchodu, tak ešte mu bude určené, čo môže a čo nemôže kúpiť.” Aký je váš názor? Nemala by sa v hypermarketoch predávať aj drogéria či potrava pre domácich miláčikov?

 

Tesco

Lidl

Foto/Zdroj: Facebook/ Nekŕmte nás odpadom