Nemecká spoločnosť Edeka, ktorá má v područí 26 % štátneho trhu predstavila tohoto roku v skutku zaujímavú vianočnú reklamu. Na prvý pohľad sa jedná o milú vianočnú reklamku, no ak sa prizriete lepšie, nájdete v nej doslova hromadu skrytých symbolov a odkazov na nacizmus!

Dr. Sabine Bambergerová-Stemmannová, riaditeľka centrály pre politické vzdelávanie, upozornila na hromadu nenápadných symbolov, ktoré by v reklame mali propagovať nacizmus. Jej rozbor predmetnej reklamy znie takto:

Jeden z automobilov má poznávaciu značku MU SS 420. Odkaz na skratku SS hádam ani netreba komentovať, navyše v Nemecku je z historických dôvodov, toto označenie na automobiloch zakázané používať! Číslo 420, je podľa nej jasný odkaz na Hitlerove narodeniny. Na druhom automobile môžete spozorovať značku SO LL 3849. Označenie 84 sa za Hitlerovej totality považovalo za kódový pozdrav v znení “Heil Deutschland” Riešenie sa údajne skrýva v poradí písmen abecedy: 8 = H a 4 = D. Číslica 39 je šifrou pre heslo “Christian Identity”

Tak čo poviete? Je nová vianočná reklama skutočne nacistická alebo má Stemmannová len trochu bujnú predstavivosť?

Zdroj/Foto: youtube