Do štátneho registračného systému na antigénové testy bolo prihlásených len 89 z celkových 223 mobilných odberových miest. Pilotné testovanie s časenkami funguje v rámci odberných miest vo viacerých regiónoch Slovenska a Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že tieto odberné miesta otestujú len objednaných ľudí.

Vo formulári si občan môže vybrať preferovaný dátum a miesto vyšetrenia. Po zadaní preferovanej kombinácie zobrazí informácia o dostupnosti termínov. Po odoslaní žiadosti mu príde SMS s prideleným COVID-19-PASSOM a presným miestom a časom jeho antigénového testovania. Po otestovaní príde občanovi SMS s výsledkom. V prípade pozitívneho výsledku je o tomto informovaný aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Už počas včerajšej tlačovej konferencie hlásili niektorí občania absolútne preťaženie systému a nemožnosť sa na stránku prihlásiť. Minister Krajčí s premiérom Matovičom sa len spokojne usmiali. Veľmi nás teší záujem, veľmi múdro urobili, ale musíme trochu počkať, aby server vychladol. Budem kontaktovať našich technikov, ale v takých situáciách sa môže stať, že padne systém,“ komentoval minister zdravotníctva.

Foto/Zdroj: korona.gov.sk, health.gov.sk, YouTube/ TK