Že vás predstava mokrých ponožiek na nohách počas celej noci neláka? Keď zistíte, aké je to prospešné pre naše zdravie, určite hneď zmeníte svoj názor. Vyskúšajte to jednu noc aj vy a uvidíte, že sa vám zdravotný stav zlepší.

 

Hlavnou výhodou nosenia mokrých ponožiek je pomoc pri chrípke a prechladnutí. Ak do seba nechcete pchať zbytočnú chémiu, vyskúšajte tento overený trik našich starých mám. Najskôr nohy ponorte na niekoľko minút do teplej vody, aby sa zohriali. Potom ponožky namočte do studenej vody, vyžmýkajte ich a oblečte.

Na mokré ponožky si oblečte ešte jedny suché, najlepšie bavlnené. Už ráno by ste sa mali cítiť lepšie a choroba by mala ustupovať. Ak u vás choroba prepukla naplno, opakujte to tri noci po sebe, kým sa nebudete cítiť lepšie.

Pomocou hydroterapie sa zlepší krvný obeh, živiny potrebné pre boj s infekciou sa rozprúdia po celom tele a taktiež sa stimuluje hojenie. Spánok s mokrými ponožkami ale nepomáha len pri chrípke.

Táto liečba taktiež znižuje preťaženie horných dýchacích ciest, hlavy a krku, prispieva ku kvalitnému spánku, pomáha liečiť bolesti v krku, bolesti hlavy, migrény a jej dôležitou funkciou je celkovo posilňovať imunitný systém.

Zdroj/Foto: vysetrenie.sk, Youtube, freepik.com