Situácia okolo koronavírusu sa každým dňom mierne zhoršuje, aj napriek tomu, že to nie je nič extrémne, nové prípady pribúdajú stále. Od pondelka je v platnosti aktualizovaný covid automat. 

Dokument určuje pravidlá aj vo fitness centrách, aj keď sú v zelenej farbe. Ak sa fitko rozhodne vpúšťať všetkých bez obmedzenia či kontroly očkovania alebo testu, maximum návštevníkov sa stanovil na 25 osôb a bude musieť viesť aj zoznam cvičiacich.

Ďalej sa prevádzkovateľ môže rozhodnúť pre možnosť tzv. protokolu OTP, teda bude pri vstupe do fitness centra kontrolovať, či sú návštevníci buď zaočkovaní alebo otestovaní na ochorenie COVID-19 alebo chorobu prekonali. V takom prípade môže byť vo fitnescentre maximálne 50 osôb alebo maximálne jedna osoba na 15 štvorcových metrov (m2).

Prevádzka sa môže rozhodnúť, že bude púšťať iba plne zaočkovaných zákazníkov, v takom prípade limit v zelenej ani oranžovej fáze neexistuje. Fitká budú mocť fungovať aj červenej a bordovej fáze, ale len pre očkovaných Slovákov.

Zdroj: ÚVZSR, MZSR