V stredu večer pri dopravnej nehode zahynul slovenský cyklista Adrián Babič (†24). 24-ročný deaflympionik neprežil kolíziu s automobilom počas tréningu, informoval oficiálny web Slovenského deaflympijského výboru. Babič súťažil aj so zdravými pretekármi.

Mladý cyklista bol majstrom, dokonca i vicemajstrom Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii do 23 rokov. Z majstrovstiev Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii elite si odniesol bronzovú medailu, stal sa  juniorským majstrom Slovenska v zimnom triatlone, v cestnej cyklistike v sezóne 2019 vyhral Slovenský pohár a okrem iného sa zúčastnil aj majstrovstiev Európy a sveta.

K tragédii malo dôjsť v stredu večer medzi obcami Lemešany a Kysak (Prešovský kraj). “Pri zrážke s osobným autom Toyota RAV 4 utrpel cyklista ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Totožnosť nebohého cyklistu zatiaľ nie je známa,” uvádza polícia s tým, že dychová skúška na alkohol bola u vodiča auta negatívna.

Zdroj: cas.sk Foto: tvnoviny.sk, IG/adrian.babic