Moderátor a porotca speváckej šou Superstar Leoš Mareš ukázal, že má srdce na pravom mieste. Aj jeho zasiahla správa o neštastí, ktoré sa odohralo minulý týžden na Južnej Morave, v Hodoníne. Tornádo im zničilo domácnosti, autá a zanechalo obrovské škody a smútok. Stále viac ako 2000 domácností nemá elektrický prúd a obec žiada o finančnú pomoc.

Pomocnú ruku pre zničenú oblasť poskytlo už viacero organizácií ako aj známe tváre. Výnimkou nie je ani Leoš Mareš, ktorý sa rozhodol pomôcť úctyhodným činom. Otvára vlnu svojich koncertov s názvom Staré Pecky, z ktorých výťažok poputuje do Hodonína.

„Bol to z mojej strany veľmi spontánny nápad. Prvá akcia je naplánovaná na Amfiteátri v Mikulove, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od epicentra miesta, kde sa stala katastrofa. Preto budú prvé Staré Pecky benefičné a dáme 100 % výťažku z koncertu na pomoc ľuďom, “ hovorí moderátor.

Aby sa vyzbieral čo najväčší objem peňazí, vstupné na koncert tentokrát zvýšil na symbolickú sumu. „Navýšil som vstupné na koncert. Keďže je rok 2021 tak na 2021 českých korún. Keby som mal koncert na Slovensku, bolo by to 2021 eur,“ prezradil Leoš pre TV Markízu.

Zdroj: TV Markíza | Foto: IG/leosmares