Bývalý futbalový reprezentant Ján Ďurica ma na krku závažné obvinenie. Príťažlivá čiernovláska ho žaluje pre pohlavnú chorobu. Futbalista mal svoju milenku nakaziť rizikovým HPV vírusom.

Ján Ďurica si poriadne zavaril. Podľa slov jeho milenky, mladučkej Gabriely z Bratislavy, ju mal futbalista nakaziť nebezpečnou pohlavnou chorobou, ktorá sa prenáša, ako inak, pohlavným stykom.

„Zoznámili sme sa v lete 2017 na párty v Šamoríne. Prakticky okamžite sme začali spolu udržiavať milenecký pomer,“ priznala pre Nový Čas Gabriela. „Stretávali sme sa spolu tajne po hoteloch a všade, kde sa dalo. Z mojej strany tam boli silné city. Myslela som to s ním vážne. Vedela som však, že sa práve nachádza vo vzťahu, preto som na neho netlačila a bola som trpezlivá. S Magdou určite šťastný nebol. Snažila som sa mu preto dohovárať a pomáhať, aby si ujasnil, čo vlastne v živote chce. Hovoril, že by bol rád, keby sme mohli spolu byť častejšie po tom, ako ukončí kariéru,“ dodala ďalej.

Čiernovlaska mala pociťovať zdravotné problémy už v novembri 2018 a okamžite podstúpila lekárske vyšetrenie, ktoré ukázalo, že Gabriela je nakazená HPV vírusom. Ďurica sa daný problém snažil riešiť finančne, ba kúpou nového bytu pre poškodenú milenku, čo sa nakoniec nestalo. Gabika sa preto rozhodla riešiť chúlostivú situáciu súdnou cestou. „On si je dobre vedomý toho, čo spravil, o čom svedčia aj internetové komunikácie s ním, ktoré mám k dispozícii,“ poznamenala.

Ako odškodné požaduje 25-ročná Gabriela od futbalistu 300-tisíc eur. Ten sa k celej situácii vyjadruje iba prostredníctvom právnika. „Je to nepodložená žaloba. Dávali sme vyjadrenie aj právnemu zástupcovi žalobkyne. Dokladali sme na súd v Dunajskej Strede taktiež lekárske správy, ktoré potvrdzujú, že môj klient je negatívny na toto ochorenie. Je to proste výmysel. Budeme sa brániť,“ vyjadril sa Ďuricov právnik.

Zdroj: cas.sk