Pavol Rusko, známy ako bývalý riaditeľ televízie Markíza, je spájaný s falšovaním zmeniek spolu s Mariánom Kočnerom. Dnes sa zúčastnil aj napriek zdravotným komplikáciám súdu, ktorý rozhodne o jeho treste.

Pavla Ruska mal v pondelok počas behu v Bernolákove obliať neznámy páchateľ nebezpečnou kyselinou. Z toho dôvodu sa ospravedlnil z posledného utorkového súdu. Avšak polícia Ruska v utorok pre podozrenie z plánovaného úteku z krajiny do Afriky zadržala a noc pred ďalším súdom strávil za mrežami.

Neprihliadali ani zranenie pre ktoré má obžalovaný stále prelepené oči. Dnes dopoludnia ho takto previezli pred Najvyšší súd, kde padne rozsudok v kauze miliónových zmeniek. „Konštatovanie lekárov o nemožnosti zúčastniť sa na pojednávaní som nikde nenašiel,“ odôvodnil situáciu  prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, ktorý má pochybnosti ohľadne útoku s kyselinou.

Špecializovaný trestný súd vo februári uznal Pavla Ruska spolu s Mariánom Kočnerom z falšovania zmeniek za vinných a pridelil im tresty v rozsahu 19 rokov väzenia. Súd vraj dnes nakoniec verejné zasadnutie odročil na 12. a 13. januára.

Ako vyzerá Pavol Rusko po obliatí kyselinou si pozriete tu!

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram/tags/pavolrusko