Aj napriek všetkým negatívnym reakciám sa dnes nechala zaočkovať aj pani prezidentka a členovia vlády, ktorým to zdravotný stav dovoľuje. Po včerajších prvých vakcinovaných tak dnes prevzala žezlo Zuzana Čaputová, dúfajúc, že ľudí presvedčí viac.

Prezidentka veľmi ľudsky vyjadrila, že rozumie obavám Slovákov, rovnako tiež verí, že čo najviac z nich sa jej podarí presvedčiť, aby prišli a nebáli sa. „Chápem ich obavy, sú ľudské. Som tu, aby som sa aj pred kamerami nechala zaočkovať,“ povedala pred ružinovskou nemocnicou.

„Dôverujem vedeckému poznaniu a vakcínu považujem za tú najlepšiu cestu, ako sa z tejto situácie môžeme dostať von. Vakcinácia nám pomohla aj v minulosti v súvislosti s inými smrteľnými chorobami a takisto nám môže pomôcť aj teraz,“ vyhlásila prezidentka.

Zaočkovať sa dali aj eurokomisár Maroš Šefčovič, ministerky Mária Kolíková, Natália Milanová, ministri Ján Budaj, Milan Krajniak, Andrej Doležal, Branislav Gröhling, či podpredsedovia parlamentu Gábor Grendel a Juraj Šeliga.

Tlačovú konferenciu aj očkovanie si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Foto/Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia