Už ho nebaví prizerať sa, ako ľudia šíria klebety o tom, že si vymyslel pozitívny test na koronavírus, aby sa vyhol očkovaniu. Premiér Igor Matovič, ktorý tvrdí, že chcel ísť vo vakcinácii príkladom, sa preto rozhodol zakročiť a venovať status skeptikom a odporcom očkovania. Očakáva, že bude mať 10.000 lajkov – a potom sa vraj veci pohnú vpred!

V 18. storočí, keď sa ešte len začínalo s tým, čo dnes poznáme ako očkovanie, mala táto praktika obrovské množstvo odporcov. Hoci odvtedy veda a medicína urobili niekoľko obrovských skokov vpred, mysle mnohých ľudí zostali voči novotám rovnako odmietavé.

“Viem, že mnohí z Vás ma za snahu zaočkovať čo najviac ľudí na Slovensku priam nenávidíte. A ja, priznávam, som Vás považoval zase za bláznov. A je mi to ľúto, lebo to vo výraznej väčšine určite neplatí. Áno, bláznami, a korunovanými, sú tí, ktorí šíria bludy o nanočipoch vo vakcíne a podobne. Ostatní však máte len praobyčajnú ľudskú obavu o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych… A pre to by sme mali mať všetci určite pochopenie,” hovorí Igor Matovič vo svojom statuse, v ktorom sa následne zaviazal k odvážnemu kroku.

Doslova som sa tešil, že budem môcť ísť príkladom a zaočkujem sa medzi prvými… A chcel som to urobiť len a len preto, aby som Vám, ktorí pochybujete, dokázal, že sa vakcíny nebojím a nemuseli by ste sa ani Vy,” odkazuje Matovič odporcom s tým, že sám by mohol ísť na očkovanie až o 90 dní, no má i alternatívne riešenie.

Aby ľudia uverili, že je to bezpečné, chce dať premiér vakcinovať dve najdôležitejšie ženy vo svojom živote – matku a manželku. Urobí tak, ak bude mať jeho status 10-tisíc “lajkov” alebo “srdiečok”. Matovič však zároveň ľudí prosí, aby tieto označenia použili len v prípade, že sa následne vzdajú vykonštruovaných obvinení: “Ak by to potom opäť malo byť o komentároch ako ‘pichli im tam vodu’ a podobné múdrosti, robiť sa mi to nechce a minulo by sa to účinku.” 

V prípade, že sa v blízkej dobe kľúčových 10-tisíc palcov hore na statuse nenazbiera, bude to Igor Matovič považovať za dôkaz, že ľuďom postačí ako svedectvo bezpečnosti vakcíny očkovanie jeho samotného po 90 dňoch od prekonania koronavírusu.

Ak máte záujem “zahlasovať” v premiérovej ankete, môžete tak urobiť “lajkom” na konci jeho statusu >>>TU<<<.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Igor Matovič | Foto: Facebook