Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling oznámil, že v priebehu štvrtka a piatka riaditelia škôl dostanú link, cez ktorý sa môžu prihlásiť na očkovanie. Počas víkendu sa začnú očkovať vakcínou od AstraZeneca pedagogickí zamestnanci do 55 rokov a od pondelka 15. februára zamestnanci škôl nad 55 rokov.

Do kategórie pedagogického zamestnanca na prvom stupni základných škôl budeme radiť aj asistentov, vychovávateľov alebo špeciálnych pedagógov,” uviedol minister školstva. Podľa Gröglinga sa v prvej fáze zaočkujú pedagogickí zamestnanci materskej školy, špeciálnych škôl, učitelia prvého stupňa základných škôl, učitelia v školskom klube detí, pedagógovia v končiacich ročníkoch stredných škôl a aj pedagogickí zamestnanci na strednej škole pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, praktickej škole alebo odbornom učilišti.

“Na Slovensku je momentálne 21 600 dávok vakcíny od AstraZeneca,” potvrdil Krajčí. Podľa jeho slov sa bude cez víkend očkovať v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Prešove, Košiciach, Martine, Žiline, Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne. Vakcinačné centrá budú počas týždňa od 15. do 19. februára aj v Nitre a Banskej Bystrici. Očkovanie by malo prebiehať počas nasledujúcich troch víkendov.

Prieskum ministerstva školstva ukázal, že záujem o očkovanie má okolo 60 percent učiteľov. “Ak to máme posúdiť podľa e-mailov a inej komunikácie, tak bude číslo oveľa vyššie,” povedal minister školstva. Pri očkovaní sa učitelia budú musieť preukázať potvrdením o statuse učiteľa, či pedagogického zamestnanca, ktorý dostanú od riaditeľa školy.

Zdroj: dnes24.sk | Foto: pixabay.com