Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling uviedol, že sa už môžu očkovať nepedagogickí a odborní zamestnanci do 55 rokov. Od 27. februára až 5. marca majú byť voľné termíny vo viacerých lokalitách.

“Pri prípadných problémoch s prihlásením sa obráťte na vašich riaditeľov, ktorí majú všetky informácie a v prípade potreby môžu aktualizovať informácie v rezortnom informačnom systéme,” vysvetlil Gröhling. Registrovať na očkovanie sa od piatka môžu už aj títo zamestnanci škôl a školských zariadení zaradených do siete.

Ministerstvo zdravotníctva SR stále čaká na dodávky vakcín pre kategóriu pedagogických zamestnancov nad 56 rokov, potvrdil to rezort školstva. “Z tohto dôvodu v najbližších dňoch nie sú k dispozícii ďalšie termíny na očkovanie zamestnancov nad 56 rokov,” poznamenalo ministerstvo školstva.

Voľné termíny v očkovacích centrách budú vo viacerých lokalitách, ako napríklad v Banskej Bystrici, Bardejove, Bojniciach, Bratislave, Brezne, Dunajskej Lužnej, Dunajskej Strede, Galante, Humennom, Ilave, Komárne, Košiciach, Leviciach, Michalovciach, Myjave, Partizánskom, Považskej Bystrici, Prešove, Rimavskej Sobote, Rožňave, Snine, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovni, Svidníku, Topoľčanoch, Trebišove, Trnave, Trstenej, Vranove nad Topľou, Žiari nad Hronom a aj v Žiline.

Zdroj/Foto: Facebook/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny