Po dopoludňajšej tlačovej konferencii, kde sa premiér Igor Matovič vyjadril na adresu odborníkov nie príliš lichotivo, netrvalo dlho, a z radov analytikov prichádza odpoveď.

Názor premiéra Igora Matoviča sa ale stále nemení. Podľa neho je Slovensko jedným veľkým ohniskom a testovať treba celoplošne. “Týmto ľuďom nejde o pravdu, tým ľudí ide o politiku. My žijeme v ilúzii, že máme na výber. Nemáme na výber,“ hovorí a dodáva, že ak sú odborníci takí múdri, majú vakcínu vyrobiť sami. Zrejme aj tento výrok sa ich dotkol natoľko, že analytici z projektu Dáta bez pátosu reagovali výzvou, aby si o ich Igor Matovič „neobtieral hubu“.

„Pán Igor Matovič, neotierajte si o nás hubu. My platíme vás a je pravda, že nás nemusíte ani počúvať, ani čítať, ani len evidovať, ale NEOTIERAJTE SI O NÁS HUBU,“ píšu v statuse a zároveň prikladajú analýzu s výskytom vírusu vo všetkých 72 okresoch Slovenska za posledných 7 dní, vždy na 100-tisíc obyvateľov.

„A za tento Váš pokec sa nám ospravedlňte. Ak si nájdete čas. A vakcinačného plánu sa ani len nechytajte. Nechajte to na tých, ktorí celé Slovensko normálne vakcinujú proti asi 15-tim chorobám priebežne a určite to zvládnu. Majú reálne získané vzdelanie, reálne tituly a reálne diplomy, k tomu minimálne 2 atestácie a desiatky rokov pracujú v dezolátnych nemocniciach. Zvládnu to. A pokutu dajte svojmu ministrovi zdravotníctva za to, že jeho pracovníci vyrazili na vakcináciu. Na krku majú hlavu, v nej rozum a vedeli čo robia. Strhnite im to z platu. To sú tiež peniaze od nás. MY TO TU CELÉ PLATÍME, PÁN MAGISTER!!!, znie ich ostrá reakcia.

Celý príspevok s priloženou analýzou si môžete pozrieť nižšie:

Foto/Zdroj: Facebook/ Dáta bez pátosu