Genetička Jaroslava Babková z obľúbenej šou Svadba na prvý pohľad vie o láske a vzťahoch omnoho viac, ako ostatní ľudia. Viete, aké sú znaky lásky alebo príťažlivosti? Ako to celé vníma odborníčka a aký bol postup, ktorý museli účinkujúci v šou podstúpiť?

“V teste kompatibility sa zoberú vzorky DNA a tie sa laboratórne zanalyzujú. Vyšetrí sa krátky úsek DNA zodpovedný za imunitu a hľadáme takých dvoch, ktorí sa čo najviac líšia. Čím viac sa dvaja líšia v sekvencii DNA, tým by mohli byť biologicky lepší pár. Znamená to, že sú natoľko odlišní, aby mohli fungovať a splodiť potomstvo.”

“To však nemusí platiť pri psychologických vlastnostiach, povahách. Biologicky kompatibilní partneri vôbec nemusia byť psychologicky kompatibilní. DNA analýza vám to priamo vyhodnotí, na koľko percent je testovaný pár kompatibilný. Tí dvaja, ktorí si voňajú, sú biologicky zhodní partneri,” vysvetlila genetička.

“Je predpoklad, že medzi nimi nebude chýbať vášeň, budú mať uspokojivý intímny život a veľkú šancu, že sa im podarí splodiť životaschopné potomstvo. Chuť je ďalším dôležitým zmyslom, ktorý s čuchom úzko súvisí. Bozk je veľmi dôležitý pri výbere partnera. Ukazuje sa, že najmä pre ženy je prvý bozk veľmi dôležitý,” povedala.

Zdroj: cas.skFoto: Instagram/tvmarkizaofficial