Nutnosť očkovania dnes presadzujú nielen politické autority, ale aj rôzni influenceri, lekári, odborníci aj ľudia, ktorí si ťažkým priebehom covidu prešli. Jeden z výrazných predstaviteľov opozície a líder aktuálnych volebných prieskumov Peter Pellegrini ale očkovaný nie je. Prečo? 

Peter Pellegrini, bývalý premiér a terajší predseda strany Hlas-SD, sa netají tým, že zaočkovaný nie je. Nikoho však od vakcinácie neodhovára a nemá pocit, že by svojich voličov „huckal“ do antikampane.

Prečo on sám zaočkovaný nie je?

Na zvedavé otázky novinárov z portálu Pluska.sk odpovedala podpredsedníčka strany Hlas Zuzana Dolinková.

,,Odborníci hovoria, že očkovanie je prevencia nielen pred covidom, ale aj pred inými chorobami, na ktoré máme vakcíny. Napriek tomu som za to, aby očkovanie bolo dobrovoľné a aby sme o očkovaní hovorili otvorene. Aj o pozitívach, negatívach a aby sme ľuďom vysvetľovali. Som presvedčená, že tí ľudia, ktorí dnes na Slovensku zaočkovaní nie sú, väčšinou nie sú vôbec žiadni antivaxeri, ale majú prirodzené obavy, čo im spôsobí, ak sa dajú zaočkovať. Každý má iný zdravotný stav, inak to vníma,“ poukazuje.

,,Nikto nemôže povedať, že strana Hlas je antivaxerská. Ak Peter Pellegrini má protilátky, ktoré si dáva pravidelne merať, a stále sa cíti na základe tohto chránený, je to v poriadku. Takisto si on sám vie zistiť rôzne údaje a štatistiky o tom, ako sa môže alebo nemôže nakaziť a aká je preňho hladina protilátok dostatočná a aká nie,“ odpovedá.

Zároveň dodáva, že Peter Pellegrini spraví vhodné opatrenia, ak by sa cítil nechránený, keďže nie je očkovaný. ,,Je to jeho osobné rozhodnutie, tak ako každého jedného z nás.“

Foto: Facebook, Instagram | Zdroj: pluska.sk