umyvarka

Pokiaľ niekedy dúfate v to, že robíte pre svojho štvorkolesového tátoša len to najlepšie, opak môže byť pravdou. Dôkazom je aj nasledujúci úkon, ktorý sa na Slovensku rozmohol pred pár rokmi. Mnoho majiteľov áut považuje tento zvyk za neškodný, no pritom si tak nevedome ničí svoje vozidlo!

Trend, ktorý sa začal v slovenských mestách rozmáhať pred pár rokmi, nadchol mnohých majiteľov áut. Jedná sa o samoobslužné umývacie stanice, kde si za pár drobných viete vypucovať svojho štvorkolesového tátoša. Problémom však je, ak túto činnosť robíte príliš často a nevhodným spôsobom.

Mnohí motoristickí nadšenci zaparkujú v autoumývarke omnoho častejšie, ako by bolo vhodné. Domnievajú sa pri tom, že vozidlo len očistia od špiny a veria, že autu dopriavajú extra starostlivosť. Opak je však pravdou. Najmä ak auto vymasírujete kefou s použitím aktívnej peny a nepoužívate ju podľa návodu, teda s ňou vydrhnete komplet celé auto – disky aj podvozok.

Takéto konanie môže mať následky aj na zákazníka, ktorý príde umyť svoje auto po nezodpovednom klientovi autoumyvárne. Na kefe sa zachytia kamienky, ktorými si dotyčný prešmirgľuje aj svoju karosériu. Dobrým tipom, je priniesť si k umývaniu aj vlastnú jemnú utierku a špongiu. A samozrejme, s návštevami autoumyvárky to netreba nepreháňať.

autoumyvarka

Zdroj: autobild.pluska.sk | Foto: pixabay