Máte už kameru s kvalitným rozlíšením, ako tak pozerateľný „content“, no „followeri“ a zárobok stále v nedohľadne? Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že vlogovanie je len o nahrávaní a strihaní krátkych videí, alchýmia tohto novodobého trendu je oveľa zložitejšia!

 

Učte sa s nami od najlepších youtuberov na slovenskej scéne a odhaľte tajomstvá, ktoré vám prinesú vytúženú slávu, či naplnia peňaženku. Toto je 8 tajomstiev ako sa jednoducho stať influencerom na youtube a získať tisícky sledovateľov!

1. Buďte pánom svojho obsahu

Úprimne, skoro nikoho nezaujíma sledovať bežný kolobeh dňa, aký zažívajú tisícky pracujúcich/študujúcich Slovákov. Zabíjať svoj „content“ každodennou rutinou, môže priniesť vášmu kanálu pár skalných fanúšikov, no nikdy neosloví širšie masy. Je samozrejmé, že nie každý youtuber môže prinášať tak rozmanitý a dychberúci obsah, ako napríklad Sajfa, no zaujímavé video nemusíte natáčať vyslovene na Bali. Nájdite to, čo je špecifické pre vás a odhaľte divákom napríklad kultúru vášho mesta, netradičné koníčky, inšpirujúcich priateľov, či vaše kulinárske zručnosti. Riaďte sa pritom jednoduchým heslom a to, že divák sa nesmie pri vašich videách nudiť!

2. Získajte milióny odberateľov

Že vraj to v našej malebnej krajinke s cca 5,5 miliónom obyvateľov nejde? A čo tak zameniť našu ľubozvučnú slovenčinu, za svetový jazyk. Keď si na vás hejteri v komentároch zgustnú, že vo vlogoch “spíkujete” a zanevreli ste na materinskú reč, venujte im slovenské titulky. Angličtinou bohužiaľ oslovíte oveľa širšie publikum, ako keď si to pôjdete „na Štúra“. S touto fintou prerazil vo vlogovaní aj youtuber PPPeter, ktorý spolupracoval vďaka vycibrenej angličtine aj so samotnou youtube legendou Casey Nestat-om.

3. „Odľahčite“ a myslite pozitívne

Povedali by ste, že video o najkyslejšom cukríku na svete môže mať, v našich končinách, vyše milión a pol pozretí? Tento kúsok sa podaril slávnemu GoGo-vi a jeho experimentu s ochutnávkou nevšednej sladkosti. Ak si myslíte, že takáto téma je detinská a po uverejnení môžete hodiť svoj vysokoškolský diplom do koša, uniká vám podstata. Väčšina ľudí si totiž na youtube príde oddýchnuť a zabaviť sa. Zbytočne nefilozofujte, nemoralizujte a radšej šírte pozitívnu energiu, ktorá ľudí nakopne a vyčarí im úsmev na tvári.

4. Jedinečnosť predáva

Uploadom prvého vlogu do vôd internetu prídete prirodzene o kus zo svojho súkromia. Pozornému oku diváka mnohokrát neuniknú ani maličkosti, ktoré sa na zábere objavia. Veľmi ľahko sa môže stať, že v polovici komentárov sa budú riešiť vaše krivé zuby, desaťročný hučiaci kávovar, či stará fábia. Hejterom môžete čiastočne ubrať vietor z plachiet tým, že sa budete na obraze snažiť ukázať len svoje ideálne ja. Prečo sa ale pretvarovať, keď na to aby ste sa stali youtube hviezdou nemusíte byť dokonalý, stačí byť sám sebou. Výborným príkladom je youtuber Mako SK, ktorý oslovil ľudí práve svojou jedinečnosťou a prirodzenosťou.

5. Nech sa na TO dobre pozerá

Aj keď na začiatku budete mať pre svoje videá určite vyhradený obmedzený rozpočet, sú veci ktoré radšej nepodceňujte. Vlog musí mať kvalitný zvuk a obraz, inak divák pravdepodobne čoskoro urobí klik smerom ku kvalitnejšej konkurencii, aj keď by ho obsah videa zaujímal. Zoberte do úvahy aj to, že si váš kanál bude napríklad chcieť prehraď na FullHD televízore. Strih a zvuk sú ďalšími elementmi, ktoré môžu buď vaše video vyšvihnúť medzi trendy, alebo pochovať do zabudnutia. Ak nie ste práve technický multitalent, stále môžete o tieto úpravy požiadať niekoho, kto sa vyzná. Ako protislužbu mu môžete ponúknuť reklamu, či účinkovanie vo vašich vlogoch. Chalani Zrebný a Frlajs sú v kvalitných vizuáloch špičkou na SK scéne. Inšpirujte sa od tých najlepších a už len hoďte pomyslenú udicu medzi odberateľov.

Zdroj/Foto: Instagram, facebook, youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.