Niekoľko posledných dní bolo na našej politickej scéne mimoriadne perných. Odkazy prostredníctvom sociálnych sietí, hádzanie viny na iných či budovanie kampane prostredníctvom tlačových konferencií. 

Aj napriek tomu, že sa niektorým nepozdáva, ako pán premiér Matovič vládne, viacerí mu stále vyjadrujú podporu a sú plne presvedčení o tom, že je na správnom mieste. Psychoterapeut a psychológ Ľudovít Dobšovič si myslí, že situácia, v ktorej sa Igor Matovič nachádza, nie je ani zďaleka jednoduchá.

„Musí riadiť chod krajiny, v ktorej sa na neho, a teda aj na vládu, zo všetkých strán doslova valí strach,“ vysvetľuje.

„Nevnímam ho ako slabého, skôr naopak, vie ísť za svojim cieľom. Domnievam sa však, že v tejto vypätej situácii sa rozhoduje viac emocionálne než racionálne a emócie vo chvíľach veľkého tlaku a veľkých očakávaní nebývajú ten najlepší radca. Reakcie môžu byť skratové a následne môžu byť zdrojom podráždenia, hnevu a možno aj chuti trestať, vzdať to celé,“ popisuje odborník.

Ďalej pokračuje v domniede, že premiér chce mať za všetko zodpovednosť a ku všetkému pristupuje tak, že ostatných členov vlády nenecháva samostatne pôsobiť.

„Urážanie sa je prejavom slabosti a môže viesť k ďalšej eskalácii, podráždeniu, útokom a rozleptávaniu spolupráce. Premiér chcel vyhrať voľby. Vyhral ich, tak teraz je zodpovednosť predovšetkým na jeho pleciach. Utekať z nej ho nectí, hoci viem porozumieť, že pri toľkých útokoch na neho a toľkých očakávaniach má ,právo´ na svoje zlyhania… Treba veriť, že sa z toho všetkého vie poučiť a že rastie v dobrého ,šalamúnsky´ zrelého politika,“ dodáva na záver psychológ.

Foto: Facebook | Zdroj: pluska.sk