Brutálny čin vykonal páchateľ niekedy v priebehu noci, dokaličené telo iba 5-mesačného mláďatka bieleho klokana našli zamestanci ráno po príchode do práce. Celá udalosť sa stala na ranči v obci Nemecká (okres Brezno)!

 

Najskôr sa domnievali, že nešťastnú udalosť spôsobil útok líšky, či iného divého tvora, po veterinárnej obhliadke sa však ukázalo, že toto krásne zvieratko padlo za obeť ľudskej krutosti. V tele klokana sa našlo viacero malých projektilov, a hladké rezné rany naznačujú, že išlo o dielo človeka.

Najhorší je však spôsob, akým nevinné zviera zniesol zo sveta, okrem strelných rán mu totižto odrezal predné labky a hlavu! Motív tohto ohavného činu je zatiaľ neznámy, mohlo však ísť o to, že páchateľ chcel mať z klokana istý druh trofeje. Biely klokan je podľa vyjadrenia veterinára veľmi vzácny, mohol sa naňho teda ulakomiť práve z tohto dôvodu.

To nie sú ľudia ani zvieratá, pretože zvieratá si toto medzi sebou neurobia a taký človek by nemal ani byť medzi nami,“ vyjadrila sa majiteľka Jana Paulíková v reportáži od TV Markíza.

Prípad momentálne vyšetruje polícia, proti neznámenu páchateľovi začali aj trestné stíhanie. Majitelia ranča za akékoľvek informácie, ktoré by pomohli k jeho dolapeniu ponúkajú odmenu. Páchateľ by mal za svoj čin určite pykať, ak máte nejaké informácie, ktoré by mohli vyšetrovaniu pomôcť, nebojte sa kontaktovať majiteľov, či priamo políciu!

Zdroj/Foto: cas.sk, tvnoviny.sk, unsplash.com, wikipedia.org

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Near
Nadšenec pre vesmír, vedu a techniku, umenie, vtipné príbehy, ale tiež milión iných zaujímavostí z akejkoľvek oblasti. S obrovskou šálkou kávy v ruke každý deň hľadám témy, ktoré by vás mohli zaujímať.