Nie je až takým častým javom, že Slováci nad niečím nechápajúc svorne krútia hlavami, no nedávno sa čosi také skutočne prihodilo. Postarala sa o to celebritná vizážistka Michaela Rujáková, keď vyhlásila, že plnšie ženy by sa nemali “ukazovať”, pričom pridala aj niekoľko trápnych urážok na margo ich tiel.

Jej slová okamžite spustili vlnu reakcií – okrem iných sa nad výrokmi verejne zamyslela jej bývalá klientka Celeste Buckingham či exfarmárka Rebeka Hlavatá. Vizážistka však trvá na svojom a tvrdí, že ľudia jej výroky skrátka nepochopili. Bez ohľadu na to, ako to skutočne myslela, je isté jedno – podarilo sa jej spustiť celospoločenskú diskusiu o ženských proporciách.

Názor Zuzany Plačkovej

Otázka, prečo zdieľa fotografie žien s plnšími tvarmi, sa (zrejme práve vďaka tejto kauze) nedávno ušla aj našej najznámejšej influencerke Zuzane Plačkovej. Tá je známa tým, že často drží rôzne diéty, cvičí a snaží sa udržiavať fit. O to väčším prekvapením je, ako veľmi sa jej názor líši od toho, ktorý vyslovila Rujáková.

“Viete prečo?,” odpovedala Plačková na otázku o kráskach s krivkami, lebo ich obdivujem! Ja napríklad keď mám nejaké kilo navyše, snažím sa to schovať ako keby to bolo niečo zlé… Ale nie je! Je to úplne bežne prirodzené.”

Influencerka pokračovala slovami, že žijeme v spoločnosti, ktorá ľudí s “nedokonalosťami” umlčiava a utláča. O to obdivuhodnejšie podľa nej je, keď sa niekto tie svoje odváži ukázať svetu v plnej kráse.

“A práve toto sa v určitých smeroch chcem naučiť aj ja. A tieto ženy ma v tom len motivujú,” povedala na záver Plačková, ktorá taktiež zdieľala niekoľko obrázkov, aby ukázala, aké ženy má na mysli. Zdieľané fotografie nájdete >>>TU<<<.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Rebeka Hlavatá a jej slová o vizážistke Rujákovej: TOTO bude prehĺtať dlho!

Zdroj: Instagram/queen.plackova | Foto: Instagram/michaelarujakova, queen.plackova