Milovaný aj nenávidený český bojovník MMA Karlos Vémola zvíťazil v hlavnom zápase turnaja Oktagon 22. Slováka Milana Ďatelinku uškrtil technikou rear naked choke v čase 2:12 prvého kola.

Turnaj ponúkol 10 skvelých zápasov, ktoré určite potešili nielen skalných fanúšikov bojových športov. Prelims kartu uzavrel súboj Roba Pukača s tzv. „kráľem Severu“ Janom Malachom. „Diamantový Čávo“ ani na chvíľu nezaváhal, na konci prvého kola ukončil submisiou a mimoriadne sa tešil z návratu na víťaznú vlnu.

Vyrovnaný súboj priniesla odkladaná konfrontácia medzi dávnymi kamarátmi z druhej série Oktagon výzvy Pavlom Salčákom a Ondřejom Raškom, kde na body zvíťazil práve Andres.

Víťazka ženskej Oktagon Výzvy Lucia Szabová predviedla CHIRURGICKY presný highkick, kde Christina Netza nemala vôbec žiadnu šancu. Zatiaľ nezdolaná Slovenka zaznamenala piate víťazstvo za sebou a druhýkrát po sebe získala bonus 50-tisíc korún za výkon večera. 

„Všetci ,hejteri’, vstúpte si do svedomia. Osemdesiat percent Čechov má problémy s hmotnosťou, takže týmto by som sa chcel ospravedlniť absolútne nikomu. Okrem Ďatelinku,” reagoval tesne po vyhratom zápase Karlos Vémola, kde po dvoch minútach ukončil Milana škrtením, takmer identicky ako pred časom Mikuláška.

„Vzali ste mi titul, peniaze, všetko. Víťazstvo ste mi však nemohli vziať, pretože v Oktagone je naďalej iba jeden kráľ!” dodal. Sklamaný Milan vedel, že nesmie začínať kopmi, no tlak, ktorý neskôr na tlačovej konferencii sám priznal, mu nedovolil rozmýšľať v zápase s chladnou hlavou.

Oktagon sa s titulovým zápasom vráti aj 1. mája, v ťažkej váhe to bude určite skvelá “podívaná” 🙂

Pozápasová tlačová konferencia:

Foto/Zdroj: OKTAGON MMA, TS | Video: YouTube/ oktagonmma