Kultový muzikál mládeže minulej generácie, ktorý si aj dnes získava srdcia fanúšikov v Čechách aj na Slovensku. Aj keď mal ešte dve ďalšie pokračovania, najväčší úspech mala práve prvá časť. 

Hudobný film Dušana Rapoša vykresľuje tínedžerské starosti 80-tych rokov, prvé lásky, sklamania, priateľstvá a skutočné hodnoty. A to všetko založené na veľkej romanci krásnej blondíny Zuzany a skromného chlapca z rodiny alkoholika Olina.

Najviac si fanúšikovia pamätajú jeho gesto, ktoré zamilovaný chlapec spravil, keď opravil starú fontánu v strede sídliska. Dodnes je pri nej nápis „fontána lásky“.

Herec Jiří Bábek, ktorý ho stvárnil, mal v tom čase len 20 rokov a išlo o jeho prvú filmovú úlohu. V roku 1997 založil komornú činohru, ktorej aj šéfuje. S prvou ženou má dcéru Alexandru a syna Oskara, v roku 2000 však stretol na divadelnom zájazde v Banskej Bystrici svoju druhú životnú partnerku. V tomto manželstve sa mu narodili dcéry Luisa a Karla.

Zahral si vo viacerých českých seriáloch a filmoch (Vratné láhve, Hlídač č. 47, Rudý kapitán). V rozhovore pre Blesk povedal, že tak spravil preto, aby sa nemusel prosiť režisérom a mohol si hrať postavy, ktoré sa mu páčia.

Takto vyzerá Jiří dnes

Foto: Facebook #fontanaprezuzanu1, YouTube | Zdroj: blesk.cz