Oliver Andrásy sa už v minulosti svojimi svojskými vyjadreniami a názormi u Slovákov poriadne vykreslil. Teraz prichádza druhá vlna! Jeho tvrdenia o slabých jedincoch mnohých poriadne pobúrili.

Bývali zabávač hosťoval v diskusnej relácii redaktorky Zuzany Kovačič Hanzelovej, kde rozoberali ozaj silné témy. Na rad prišli aj potraty, s ktorými už ako všetci dobre vieme, plne nesúhlasí, no potom prišli na rad ešte ostrejšie slová. Podľa Olivera je totižto udržiavanie pri živote slabších jedincov degenerovanie.

„Ja si teraz robím rodokmeň a vidím, že moji predkovia, a verím, že aj mnohých iných predkovia, mali 10 – 12 detí, ale prežili 2 – 3. Tak fungoval svet. A predpokladám, že tie 2 – 3, čo prežili, boli také najživotaschopnejšie a tým pádom ten genofond toho ľudstva sa vylepšoval,“ skonštatoval Oliver.

Podľa neho je totižto úplne prírodzené, že v prírode prežije len najsilnejší jedinec. „Ale teraz tí lekári vedia zachrániť aj plod, ktorý keď bude pokračovať, tak to ľudstvo bude degenerovať. Medicína nemá právo zabiť niekoho, ale má právo držať pri živote. Ja neviem, je podľa vás dobré, čo robia s tým Schumacherom, že ho držia 10 rokov na prístrojoch?“ spýtal sa redaktorky.

Na jeho netaktné vyjadrenia okamžite reagovalo niekoľko ľudí a dlho na seba nenechalo čakať ani ani Občianske združenie Malíček, ktoré podporuje rodiny s predčasne narodenými deťmi, pričom slová zabávača označilo za extrémistické a nehumánne.

Zdroj: YT/SME, FB/nasmalicek | Foto: FB/Oliver Andrásy