Nie je to ani zďaleka prvýkrát, čo nám v tejto sérii Farmy niečo nesedí, no rovnako ani pri Henrikovom predčasne oblečenom sluhovskom mundúre, ani teraz sa vina nedá zhodiť na “zlé načasovanie”. V najnovšej epizóde sa totiž objavil dôkaz toho, že farmári pred kamerami dostávajú pokyny, čo majú hovoriť – alebo minimálne v akom čase to majú hovoriť. Alebo sa Katka šla predtým, než mala druhýkrát strčiť hlavu do kapustného suda, kompletne umyť a prezliecť kvôli vysloveniu pár slov?

Sedemdesiata tretia epizóda Farmy 12 sa rozhodne vryje do televíznej histórie – a postará sa o to nielen Erikovo nešportové správanie pri poslednej postupovej disciplíne, (aj) vďaka ktorému sa napokon stal víťazom, ale aj kamerové vsuvky porazenej Katky.

Čo sa stalo po disciplíne “Slabučko hryzkaj”, už všetci vieme – úhlavní nepriatelia Erik a Katka skončili s rovnakým počtom bodov, a tak sa o miesto v semifinále museli pobiť počas takzvaného rozstrelu. V praxi to znamená, že súťaž, v ktorej prenášali v ústach kyslú kapustu do misiek, si museli zopakovať. Toto všetko im Evelyn oznámila v kuchyni, kým boli stále udýchaní a špinaví z predchádzajúceho súboja.

“Tej rozstrelovej disciplíny s Erikom sa trošku obávam, lebo Erik je taký asi aj rýchly a stále, aj čo ukazoval v tých arénach, že dával tie duely na 3:0, tak taký veľký bojovník…,” rozprávala Katka o tom, čo ju vraj čakalo v najbližších pár chvíľach a dodala, že dúfa, že sa na ňu usmeje šťastie. Tieto slová pritom kamere predniesla oblečená v ružovom pulóvri a veste s kožušinkou, pričom vlasy aj tvár už mala očividne čisté.

Po tejto vsuvke sa záber vrátil späť na Farmu, kde sa Katka – “opäť” oblečená v bielom pulóvri a so strapatými vlasmi z predchádzajúceho súťaženia – chystala na rozstrelový súboj.

Aj keby hral Erik čestne, šla Katka súťažiť so značnou nevýhodou vyplývajúcou z jej fyziologických predpokladov – ako žena má prirodzene menšie ústa a pomalšie nohy. Odlišnosti medzi pohlaviami, ktoré berú do úvahy už aj tabuľky pre hodnotenie na telesnej výchove základných škôl, však tvorcovia Farmy úplne ignorujú. Vo výsledku tak Katka priniesla v ústach o 100 g kapusty menej, čím stratila možnosť pokračovať v hre o 75.000 €.

A čo Katkine pocity po tejto zdrvujúcej prehre? “Všetci si to fakt tam zaslúžia, ale myslím si, že Erik si to nezaslúži skrz toto, ako sa tu choval celý čas na tejto Farme od začiatku. A ani za tieto jeho hry, proste aký nie je férový hráč, po prvé, a po druhé, ako sa nevie správať k ľuďom a celkovo sa mi tam taký človek nehodí,” vyjadrila sa blondínka na margo postupujúcich aj Erikovho správania počas súťaže na kameru. “Náhodou” mala v tej chvíli oblečené to isté, ako keď rozprávala o “blížiacom sa” rozstrele.

Je celkom pochopiteľné, že tvorcovia reality šou si pred kameru volajú súťažiacich iba raz za čas a ich výpovede pred kamerou následne strihajú do epizódy spôsobom, akým sa im to hodí. Čo by však Katka pokazila alebo prezradila tým, keby hovorila už na začiatku v minulom čase, teda že sa súboja s Erikom “obávala”?

Možno sa zdá, že ide o maličkosť, no podobné nesúrodé detaily celkom zbytočne znižujú dôveryhodnosť celej šou.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Foto: TV Markíza