Včerajšia tlačová konferencia predsedu vlády znepokojila nielen občanov, ale aj známe osobnosti či politikov, ktorí odmietajú toto zastrašovanie. Slovenský DJ Milan Lieskovský dokonca zdieľal status Juraja Drobu, súhlasí s ním aj väčšina jeho fanúšikov. 

Aj keď to pán premiér určite myslí dobré, nevolí si veľmi šťastný štýl rétoriky, akým komunikuje so svojimi občanmi. Poukázal na to nielen bratislavský župan Juraj Droba, ale v dnešnej popoludňajšej relácii na RTVS aj Peter Pellegrini.

“IGOR, VÁŽIM SI ŤA A TY TO VIEŠ. ALE NEPOKAZILI SME SI TO
Korona udrela naplno nie preto, že by sme boli nezodpovední. O tom, že jesenná vlna bude silnejšia, sme predsa hovorili už od leta. Napríklad župný úrad a naše zariadenia sociálnych služieb sme pripravovali na zhoršenie situácie od júla.

Netreba byť imunulógom, aby sme pochopili, že ak stúpajú prípady vo svete a máme otvorené hranice, tak začnú stúpať aj u nás. Nie je na mieste obviňovať občanov, že „kašľali“ na opatrenia a pokazili nám to. Áno, niektorí boli nezodpovední a po uvoľnení opatrení sa správali ako odtrhnutí z reťaze. To však nie je dôvod hádzať všetkých do jedného vreca. Oveľa viac je totiž tých, ktorí sa obmedzujú v bežnom živote a pomáhajú blízkym či susedom.

Žijeme úplne nový svet a mnohí sa už mesiace budia s úzkosťou a strachom. Keď si dá niekto v zápale zábavy na svadbe dole rúško, určite to nerobí s cieľom niekoho nakaziť. Sme len ľudia a sme unavení. Túžime opäť normálne žiť. Posledné, čo teraz pomôže, sú obvinenia, vyhrážky a šírenie paniky. Nemali by sme nazývať obyvateľov Slovenska nezodpovednými bláznami. Týmto len podnecujeme nenávisť a každé nové opatrenie môže mať, paradoxne, opačný efekt.

Nevieme, kedy to skončí, či ochorieme my alebo naši blízki, či neprídeme o prácu. Existenčné problémy nás ohrozujú rovnako, ako tie zdravotné. Myslime, prosím, na všetkých ľudí z kultúry, umenia, cestovného ruchu, gastronómie a ďalších odvetví, ktorým hrozí chudoba a skúsme im pomôcť. Zdravý rozum je najlepšie opatrenie. Všetci sme v tom spolu a dnes sa bojíme o svoju existenciu viac, ako o svoje zdravie. Prosím politikov, pandemikov, epidemiológov a krízových manažérov, aby mali na zreteli, že sme len ľudia a chceme žiť svoj život,” trefne poukazuje Juraj Droba.

 

K tomu všetkému prispel aj Peter Pellegrini, ktorý tvrdí, že je neprijateľné, ako sa premiér prihovára ľuďom. “Situácia s pandémiou koronavírusu začína byť naozaj vážne a rýchlosť prijímaných opatrení na Slovensku výrazne pokrivkáva. A je úplne neprijateľné, akým slovníkom sa v tejto chvíli prihovára ľuďom predseda vlády, obviňuje ich za svoje vlastné zlyhania a výrazne prispieva k zlej atmosfére v spoločnosti,” hovorí bývalý premiér a tvár strany Hlas – SD.

Foto: Facebook | Zdroj: Facebook/ Peter Pellegrini, Juraj Droba