Igor Matovič vyzval vo svojom rannom statuse Európsku liekovú agentúru, aby pracovali 24 hodín denne 7 dní v týždni. Išlo o reakciu na stanovisko agentúry, ktorá neodporučila krajinám schváliť ruskú vakcínu Sputnik V na núdzové použitie skôr, ako posúdia jej účinnosť a bezpečnosť.

“Riaditeľku ŠÚKL-u PharmDr. Zuzanu Baťovú, PhD. veľmi mrzí vyjadrenie pána premiéra smerom k predsedníčke dozornej rady EMA a zároveň riaditeľke rakúskej liekovej agenúry,” napísal ŠÚKL na sociálnej sieti.

“Verím, že vyjadrenie pána premiéra bolo výsledkom neznalosti procesov a neznalosti pracovného nasadenia expertov z celej EÚ, ktorí od času pandémie pracujú 24 hodín denne bez ohľadu na to, či sú Vianoce, sviatky alebo nedele. Dr. Christu Wirthumer-Hoche som dnes osobne kontaktovala a vyjadrila som jej svoje ospravedlnenie, uviedla ďalej Baťová.

V ďalšom statuse sa premiér verejne ospravedlnil štátnej tajomníčke ministerstva zdravotníctva Jane Ježíkovej ,,za mimoriadne primitívne slová manžela riaditeľky Štátneho ústavu pre kontrolu liečív (ŠÚKL) Zuzany Baťovej. Verím, že jej blízky rodinný vzťah sa ŽIADNYM spôsobom neprejaví na postoji ŠÚKL k vakcíne Sputnik V,” narážal na pána Rada Baťa.

Atmosféra hustla naďalej, v noci zverejnil správu od manžela pani Baťovej, to ani nepotrebuje komentár.

 

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič