Igor Matovič pritvrdzuje a šéfke Európskej liekovej agentúry odkazuje, že by mali viac pracovať. Christa Wirthumerová-Hocheová vyhlásila, že ešte stále posudzujú bezpečnosť a účinnosť ruskej vakcíny Sputnik V.

„Tak by som si teda ja tiež dovolil malý odkaz šéfke EMA – Milá Christa, všetci by sme boli veľmi radi, aby ste si v EMA na nasledujúce mesiace zmenili pracovnú dobu na 24 hodín denne a 7 dní v týždni – a neschvaľovali tak nové vakcíny tri mesiace, ale tri týždne. Ide totiž o život. A nie jeden. Ďakujem za pochopenie,” napísal premiér.

Biochemička Christa Wirthumerová-Hocheová vyzvala členské štáty Európskej Únie, aby neschvaľovali núdzové použitie ruskej vakcíny. „Potrebujeme dokumenty, ktoré môžeme analyzovať. Nemáme zatiaľ ani potrebné dáta o zaočkovaných ľuďoch. Všetko je neznáme. Preto naliehame na štáty, aby nedávali súhlas ani k núdzovému využitiu Sputnika V,“ hovorí.

Pod premiérovým statusom sa to len tak hemží komentármi od nahnevaných Slovákov, ktorí na premiérovi nenechávajú “nitku suchú”. Kritizujú ho za to, že šéfka EMA určite pracuje a “netrčí” na Facebooku ako on. Zároveň ho žiadajú, aby aj on pracoval 24 hodín a sedem dní v týždni na riešení katastrofálnej situácie.

,,Človek, ktorý si sám nevie napísať ani diplomovku, ide poúčať riaditeľku EMA s CV dlhším ako jeho infantilné kilometrové statusy, ako treba posudzovať vakcínu a manažovať tím ľudí so vzdelaním, aké nemá celé OĽANO dokopy,” znie jeden z komentárov.

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič