Choreograf, režisér a tanečník Ján Ďurovčík oslávil pred dvoma týždňami päťdesiatku v kruhu rodiny, ktorú si počas pandémie užíva najviac, ako sa dá. Voľný čas trávi s manželkou Barborou a ich sedemmesačným synčekom Jankom, ktorý rastie ako z vody. Popri príjemných rodinných chvíľach však nezanevrel na prácu a cieľavedomý režisér vytvoril nové životné dielo.

Ján má za sebou v prvom rade bohatú muzikálovú tvorbu, tak na našich javiskách, ako aj v zahraničí. A tiež má za sebou už polstoročia života, s pokojným svedomím teda môže tak trošku bilancovať v knižnom prevedení.

Chystá sa, hoci teraz sa to kvôli korone trochu zastavilo, moja životopisná kniha, ktorú písala Silvia Lispuchová a dávala dokopy aj diela, ktoré som prešiel, a bolo ich dokopy okolo 150. To si človek ani neuvedomí,“ ohúril vysokým číslom Ďurovčík zjavne aj sám seba. Zároveň fanúšikom prezradil, že sa môžu tešiť na knihu, v ktorej sa o ňom dozvedia nepochybne viac, ako čo je doteraz známe.

Po synčekovi sa Jano teší z druhého prírastku, jeho životopisnej knihy, ktorá v sebe skrýva plno okamihov zažitých v spojení umelcovej intuície. „To je slovíčko, ktoré sa nejako vytratilo z našich slovníkov a hlavne v tvorbe. My popierame ľudský talent, ľudskú intuíciu, že neexistuje poučka. Na všetko chceme poučky a schémy, ale neexistuje zaručený recept, neexistuje nárok ani na úspech, ani na pravdu, môžeš len tvoriť a spoliehať sa na intuíciu,“ odhalil svoju zásadnú ingredienciu umelec.

Zdroj: TVJOJ/topstar.sk | Foto: IG/barboradurovcikova