Známy spevák, repeťák Otto Weiter (66) si posledný rok prešiel náročným obdobím. Trápili ho zdravotné problémy, no najväčšiu ranu mu osud nadelil so stratou milovanej manželky Andrey Fischer († 48).

Dnes sa spevák vyrovnáva so stratou po boku novej priateľky, ktorá mu pomáhala pri organizovaní akcie na počesť zosnulej manželky zorganizovali charitatívny bazár jej oblečenia či šperkov. Do Domu kultúry v bratislavskej Petržalke prišli známe tváre ako Eva Máziková, Jadranka, Fero Joke a mnohí fanúšici z celého Slovenska či dokonca Čiech.

„Ja som bola prvá, ktorá si tu niečo kúpila. A to tašku pre moju upratovačku v Taliansku. Zatiaľ sme predali veci za 45 eur. Ja takéto akcie poznám, moje kamarátky to robili. Mám takéto akcie rada, aj keď toto je trošku iné. Čítala som aj tie negatívne odkazy a komentáre, no je nás veľa a každý máme iný názor,“ povedala Máziková.

 „S Andrejkou som sa nikde nestretla osobne, ale veľmi som jej fandila. Keď minulé leto zomrela, bola som na dovolenke v Krkonošiach a hrozne ma to vzalo. Je to zvláštne, bol to pre mňa cudzí človek, ale nejako sme boli duchovne prepojené. A áno, už som si niečo kúpila a ešte si niečo kúpim,“ uviedla fanúšička, ktorá prišla až z Havlíčkůvho Brodu.

„Sú tu ľudia z Česka, z východu, z Trebišova, z Košíc. Niektorí si dokonca objednali hotel, aby sem mohli prísť. Veľmi im ďakujem, že prišli. Čo sa týka cien, pohybujú sa od 1 eura, ale ponúkame aj drahé šaty za výhodné ceny. Takmer polovica vecí je ešte s visačkami, čo mala Andrejka nakúpené a nemala to oblečené ani raz. Nám nejde o to, aby sa to predalo, nám ide o to, aby sme pomohli, a preto sme sa spojili s nadáciou. Detičkám na onkológii odovzdáme všetky peniaze do posledného centa. Toto Andrejka chcela vždy, no nedožila sa toho. Všetko, čo bolo naše – šperky, topánky, halenky, nohavice, doplnky – je tu. Jeden obchod by sme z toho mohli urobiť. Bol by som rád, keby ľudia pochopili tú myšlienku a najmä to, o čo mi ide,“ ozrejmil Otto s tým, že niečo si po zosnulej manželke predsa len nechal a tie veci, ktoré sa nepredali, darujú lekárom a sestričkám v nemocniciach

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook/otto.weiter