Po dlhom rokovaní vlády ešte pred verejným vyhlásením premiéra Igora Matoviča, koaliční partneri napísali niektoré verdikty, na ktorých sa dohodli. „Práve sme skončili rokovanie vlády, kde sa prijali nové opatrenia v boji s hnusobou. Už v minulosti sme avizovali, že nepodporíme ďalšie celoslovenské testovanie a toto slovo sme dodržali. Testovať je potrebné v ohniskách. Avšak tie ohniská sú definované tak široko, že aj tak sa bude testovať cca. trištvrte Slovenska,“ uviedol na svojej sociálnej sieti šéf liberálov Richard Sulík s tým, že okrem záhradkárstiev im veľa z ich návrhov, žiaľ, neprešlo.

„Školy sa konečne otvoria, bude sa do nich môcť ísť dobrovoľne, takže Braňo Gröhling hlasoval za uznesenie, keďže už dlhodobo apelujeme na to, aby sa deti mohli vrátiť k vzdelávaniu v školách,“ dodal predseda strany SaS.

Pár informácií predčasne zverejnila medzi prvými aj predsedkyňa strany Za ľudí Veronika Remišová. „Oproti pôvodným návrhom, sa takisto v novom nastavení pravidiel lepšie zohľadňuje situácia v regiónoch, s istým uvoľnením podmienok pre regióny, ktoré lepšie zvládajú znižovanie šírenia vírusu a do pravidiel sa zavádza predvídateľnosť,“ uvádza Veronika Remišová, ktorej sa podarilo presadiť zmysluplný návrh, aby sa zrušila povinnosť testovať sa každý týždeň len kvôli prechádzkam do prírody.

Zdroj: Faceook/remisova.veronika, Richard Sulik